Wiosna zaczęła się na dobre, a wraz z nią na wrocławskich ulicach i w parkach coraz częściej spotkać można biegaczy, którzy udowadniają, że aktywny odpoczynek w mieście jest możliwy! Z kolei dla wszystkich, którzy zastanawiają się, gdzie we Wrocławiu najlepiej pobiegać stworzyliśmy zestawienie najlepszych wrocławskich tras biegowych.
Park Zachodni
Trasa biegowa w parku Zachodnim jest idealnym miejscem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, rozciąga się między halą Orbitą i Kozanowem i ma długość około 2 kilometrów. Podłoże trasy jest w większości szutrowe, dlatego też cieszy się ogromną popularnością wśród początkujących biegaczy.
Park Wschodni
Trasa rozciągająca się w Parku Wschodnim jest idealna do rekreacyjnego biegania. W większości pokryta jest szutrem – jednak można spotkać na niej lekkie podbiegi z nawierzchnią z kostki brukowej. Trasa ma długość około 3 kilometrów i rozciąga się po uliczkach parku Wschodniego.
Park Szczytnicki
Park ten uznawany jest za jeden z najładniejszych parków we Wrocławiu. Trasa biegowa rozciągająca się między jego alejkami ma długość około 1 kilometra i zaczyna się tuż za Ogrodem Japońskim. Uznawana jest za doskonałe miejsce dla osób biegających rekreacyjnie oraz dla tych, które są zaawansowanymi biegaczami. Co ciekawe biegacze przebiegający tę trasę mijają drewniany, ponad czterystuletni kościół pw. Jana Nepomucena.
Śródmieście
Śródmiejska trasa biegowa rozciąga się między mostem Szczytnickim, Warszawskim i Jagiellońskim. W ponad połowie składa się z kamienia chodnikowego, z kolei jej pozostała część z szutru. W związku z tym, że jest płaska i dobrze utwardzona, doskonale nadaje się dla początkujących biegaczy.
Park Grabiszyński
Trasa rozciągająca się w Parku Grabiszyńskim jest jedną z najpopularniejszych tras we Wrocławiu. Liczy niemal 5,5 kilometra i prowadzi parkowymi alejkami. Podłoże trasy jest szutrowe, a dzięki rosnącym wokół alejek drzewom niemal na całej długości osłonięta jest od wiatru i słońca, a każdy kilometr oraz kierunek biegu jest oznakowany.
Park Skowroni
Trasa biegnąca przez Park Skowroni ma długość około 2 kilometrów, a występujące w niej miękkie podłoże ogranicza ryzyko odniesienia kontuzji. Jest doskonałym miejscem na letnie treningi, ponieważ wysokie drzewa osłaniają biegaczy przed prażącym słońcem. Z kolei jesienią chronią przed wiatrem. Co więcej, trasa jest dość płaska, co sprawia, że jest idealnym miejscem dla osób, które preferują nordic walking.
Ostrów Tumski
Kolejna trasa rozciąga się w samym sercu miasta, wzdłuż bulwarów nad Odrą. Liczy około 3 kilometrów i charakteryzuje się niezwykle zróżnicowanym podłożem – biegacze, którzy ją wybierają, biegną zarówno po nawierzchniach szutrowych, jak i kamiennych! To wyjątkowo specyficzna trasa, na której doskonale poczują się miłośnicy zabytków, miejskiej architektury i zgiełku centrum. Uwaga! Trasa nie jest polecana osobom, które mają problemy ze stawami.
Park Leśnicki
Trasa biegnąca w Parku Leśnickim jest niezwykle malownicza – w Parku znajdują się stawy, labirynt grabowy, tuż obok przepływa Bystrzyca, a największą atrakcję stanowi zamek, w którym znajduje się centrum kultury. Biegacze mają tutaj do dyspozycji ok. 2 kilometrów długości tras biegowych biegnących utwardzonymi alejkami parkowymi.
Las Osobowicki
Rozciągająca się w lesie trasa liczy ponad 4 kilometry długości, wiedzie wzdłuż ul. Osobowickiej oraz leśnymi ścieżkami. To dość łatwa trasa, jednak aby, przebyć ją bezpiecznie warto dobrze się przygotować, ponieważ ścieżki nie wszędzie są utwardzone. Co ciekawe, w lesie znajduje się kilka pomników przyrody i pozostałości po fortyfikacjach.
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak rozpocząć swoją przygodę z bieganie, co robić, aby uniknąć kontuzji lub polepszyć swoje wyniki, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci osiągnąć zamierzone cele. Zadbamy o Twoje zdrowie i komfort treningów!